Wyprawka - czas start? 0
Wyprawka - czas start?

Spis treści

Początek wyprawki dla niemowlaka

Zakup odzieży niemowlęcej

Kiedy zacząć kompletowanie wyprawki dla niemowlaka?

 

Wyprawka - czas start?

Kiedy będąc pierwszy raz w ciąży, zobaczyłam przykładową listę z wyprawką dla noworodka, złapałam się za głowę.

Tyle tego naprawdę będziemy potrzebowali??? Czym właściwie różni się pajacyk od śpiochów? kaftanik to taki sweterek? jak wygląda otulacz?

Pytań pojawiło się więcej.

Początek wyprawki dla niemowlaka 

To był jakiś 13 tydzień, więc trochę przerażona tym czy zdążę (znając swoje tempo w podejmowaniu ważnych zakupowych decyzji...)  miałam zamiar zabrać się za to od razu. Odwiodła mnie od tego pomysłu moja przyjaciółka, która mamą już była od 3 lat.

Doradziła żebym poczekała jeszcze parę tygodni i uspokoiła mnie, że zdążę na luzie, że pomoże i doradzi co mieć na pewno musimy, a co nie koniecznie.

Przyjaciółki posłuchałam (prawie). Odłożenie tego w czasie było mi bardzo na rękę. W tamtym okresie nie czułam się najlepiej.

 

Jeśli to czytasz, zapewne przeżywasz lub przeżywałaś podobne dolegliwości co ja wtedy, więc oszczędzę Ci opisów.

Zakup odzieży niemowlęcej 

Innym powodem dla którego warto poczekać z zakupami, jest fakt...a raczej brak faktów na temat płci naszego maluszka, a co za tym idzie brak możliwości wybrania dedykowanych dla konkretnej płci ciuszków czy akcesoriów.

Oczywiście dla niecierpliwych jest mnóstwo pięknych wzorów w kolorach neutralnych. Szarości, biel, beże- w tych kolorach pięknie wygląda każde dziecko. 

wyprawki niemowlęce

Ja w oczekiwaniu na poznanie płci, potrzebowałam już mieć coś dla mojego dziecka. Coś co będę mogła dotknąć i co pozwoli mi sobie wyobrazić go w swoich ramionach. Kupiłam biały komplecik, bodziak, spodenki i czapeczka. Tak niewiele, a tak wiele to dla mnie znaczyło.

 

wyprawka biała

 

W 18 tygodniu poznaliśmy płeć. Potwierdziło się moje przeczucie, że będziemy mieć synka :)

Kiedy zacząć kompletowanie wyprawki dla niemowlaka? 

Wyprawkowe szaleństwo zakupowe mogło ruszyć pełną parą.

Minęły dolegliwości które miałam w pierwszym trymestrze, miałam dużo więcej energii. Wyprawka przestała mnie przerażać a zaczęła cieszyć.

Na pierwszy ogień poszła oczywiście garderoba dla mojego małego chłopczyka, ale o tym w kolejnych wpisach, które cyklicznie będą się tu pojawiać.

Jeśli więc jesteś w podobnej sytuacji co ja 3 lata temu i zastanawiasz się czy to już ten czas by zacząć przygotowywać wyprawkę, to mam nadzieję że Ci trochę pomogłam w podjęciu decyzji:))

Zacznij nie za wcześnie i nie za późno:) bo w drugą stronę, też nie ma co odkładać tematu na ostatnią chwilę.

Niektóre bobasy są nieterminowe i lubią robić niespodzianki. Musisz tak to ogarnąć, żeby do 36 tygodnia max mieć wszystko ze swojej listy odhaczone;)

 

CDN...

 

Mama i Chłopaki

 

 

Komentarze do wpisu (0)

SUPER OFERTA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl