Jak poprawnie ubierać noworodka w domu? 0
Jak poprawnie ubierać noworodka w domu?

Jak poprawnie ubierać noworodka w domu? 

 

   W co ubierać noworodka w domu? Czy dziecku nie jest zbyt gorąco lub zbyt zimno? To pytania,na które swieżo upieczeni rodzice chcieliby dostać odpowiedź. Dostajemy rady z każdej strony, ale co właściwie będzie najlepsze dla naszego malucha ? 

Statystycznie częściej zdarzają się sytuacje gdy dziecko jest przez rodziców przegrzane niż te gdy ciałko jest wychłodzone, niemniej jednak trzeba zadbać ,by naszym pociechom to nie groziło. W tym pomoże nam nasza intuicja i przestrzganie kilku podstawowych zasad.  

  • Temperatura w domu 

W dzień powinna wynosić ok.20-22°C a w nocy 18-20°C. 

Ważne,aby ta temperatura była stała,ponieważ nie będzie wtedy potrzeby częstego przebierania dziecka. Należy także pamiętać o wietrzeniu pomieszczeń, najlepiej przed snem naszej pociechy. 

  • Sprawdzanie temperatury dziecka poprzez dotykanie karku ręką 

Kark dziecka powinien być suchy i ciepły, jeśli przykładowo jest ciepły i mokry, to znak, że dziecku jest gorąco. Sprawdzanie temperatury dziecka poprzez dotykanie rączek i nóżek nie jest dobrym sposobem, ponieważ noworodki i niemowlaki mają jeszcze niedojrzały układ krążenia. 

  • Ubiór dziecka

Ubranka dla niemowlaka powinny być wykonane z przewiewnych, naturalnych, najlepiej bawełnianych materiałów. Powinny być też w odpowiednim rozmiarze, aby nie ograniczały ruchów dziecka. Najlepiej sprawdzą się body kopertowe, ubrania rozpinane wzdłuż ciała np.pajacyki, dresy czy też różnego rodzaju komplety- rozpinane bluzy i półspiochy. Czapka w domu jest zbędna, chyba, że inaczej zaleci lekarz.
Dobrze kierować się zasadą ,,Jedna warstwa więcej niż dorosły’’ . Sprawdza się to jesienią i zimą, ale zwróćmy uwagę, że nie koniecznie latem w upalne dni, wtedy posiłkujmy się metodą dotyku karku oraz własną rodzicielską intuicją.

jak ubrać noworodka w domu?

Ważne,aby pamiętać,że dziecko rośnie, im starsze tym więcej się rusza i traci mniej ciepła niż leżący noworodek. 

 

Trzymając się tych zasad i przede wszystkim kierując się naszymi własnymi obserwacjami i intuicją (ponieważ każde dziecko jest inne) będziemy pewni, że dobrze ubieramy nasze pociechy. 

 wygodne pajacyki dla noworodka

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

SUPER OFERTA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl